Przejdź do głównej zawartości

9 - 2018 Inna bajka Kasia Bulicz-Kasprzak

Świat Książki 2015
271 str

Karolina ma cudownych przyjaciół, plany na przyszłość i dwie kreski na teście ciążowym. A nawet sześć kresek, bo bardzo chciałaby, żeby to nie była prawda. Brzuch rośnie, problemy również. Wynikają z poczucia winy, zakłamania, niezdecydowania i tego, co Karolina uważa, a co niekoniecznie jest zgodne z prawdą.
Książkę czyta się naprawdę przyjemnie, co widać po tempie, połknęłam ją w jeden dzień. Jest to ciepła, zabawna powieść o dorastaniu, odpowiedzialności i przerażeniu dziewczyny, która nie do końca wierzy, że faktycznie jest w ciąży. Jest cudownie rozkojarzona, beczy co chwilę, boi się i jest zdeterminowana. Wszystko na raz. Polubiłam ją od pierwszych stron, nieraz wybuchnęłam śmiechem, czasem ukradkiem otarłam zbłąkaną łzę, jak przypomniałam sobie swoje ciążowe przygody. Jedynie opis badań ginekologicznych nie przypadł mi do gustu, nie, nie przez to, że jest coś obrzydliwego, czy niesmacznego, badania są najczęściej śmieszne, ale takie niedzisiejsze. A może to ja miałam super lekarza, który robił USG, a nie obmacywał brzuch i na tej podstawie wyrokował, że ciąża jest i jaki jest jej wiek. A może to kwestia braku doświadczenia, sześćdziesięcioletniego, u lekarza Karoliny?
Inna bajka to ciepła, przezabawna opowieść o niedobraniu, innych bajkach i jednak szczęśliwych zakończeniach. Ale nie może być inaczej, skoro nad wszystkim czuwa cudowna, rozmodlona, a jednak bardzo postępowa babcia?

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

11 - 2018 Kłopoty mnie kochają Joanna Szarańska

Czwarta Strona 2018
303 str

Zojka to tak naprawdę Zofia Tuszyńska używająca innego imienia ze względu na kuzynkę urodzoną tegoż samego dnia i nosząca takież samo miano przez rodzinny pęd do spadku. Ma wielkie aspiracje na zostanie dziennikarką, ale ma też niepokorną babunię chętną do bicia i przerażonych tym faktem rodziców. Cóż było robić? Jedzie do Lipówki z misją ratunkową, tylko nie do końca wiadomo, kogo przed kim ma ratować.
Chcąc pomóc sympatycznej staruszce wsiada do pociągu i ... ściąga na siebie kłopoty, przemiłego aspiranta Chochołka, zołzowatą prokurator Niewiadomską i lokalną prasę.
Po zabawnej serii o Kalinie i wzruszających Czterech płatkach śniegu z lekkim niepokojem czekałam na Kłopoty mnie kochają. Nie, nie bałam się, że się rozczaruję. Zastanawiałam się tylko, czy przyjdzie mi śmiać się, czy płakać. Wyszło jedno i drugie, bo przy tej książce nie da się nie płakać ze śmiechu. Zojka jest tak cudownie roztargniona, rozkojarzona i niezdarna, że nie da się jej nie lubić,…

5 - 2018 Matka mojej córki Magdalena Majcher

Wydawnictwo Pascal 2017
384 str

Dziś dzień premiery kolejnej książki Magdy Majcher - Wszystkie kształty uczuć Zima. Jesień przeczytałam jakiś czas temu, dziś natomiast skończyłam Matkę mojej córki. Powieść długo leżała na mojej półce, aż w końcu się doczekała. Co prawda czytałam długo, ale nie przez to, że mi się nie podobała, ale dlatego, że byłam chora, bo książka jest znakomita.
Pełna różnych emocji, od zachwytu nad postawą nieletnich po oburzenie postawą teoretycznie dorosłych, odpowiedzialnych ludzi.
Nina jest nastolatką z dobrego domu, poukładaną, może zagubioną, ale umiejącą się odnaleźć w trudnej sytuacji, która pośród rówieśników z niekoniecznie dobrą opinią spotyka księcia z bajki. Tomek jest ucieleśnieniem nie tylko nastoletnich marzeń, wielu dorosłym kobietom życzę tak odpowiedzialnych, cudownych i myślących mężczyzn.
Niestety tych cech brakuje obojgu rodzicom dziewczyny. I o ile ojciec Niny budzi we mnie głównie współczucie, czasem gniew, to jego matka tylko wstręt, pogar…

Książki 2016 i 2017

2016

1/2. Fifty Shades of Grey E L James- zaczęta w 2015
1. Piątka z Bukowej Góry - Policjanci i złodzieje Mariusz Niemycki
2. W cieniu prawdy Anna Kekus
3. Paryskie zniewolenia lub splątania, rękopis
4. Starsi bogowie, tom I cyklu Marzyciele David i Leigh Eddings
5. Rezydent wieży tom I Andrzej Tuchorski
6. I że ci nie odpuszczę Joanna Szarańska Kalina w malinach I
7. Rezydent wieży tom II Andrzej Tuchorski
8. Rzeka zapomnienia Marek Meissner
9. Wszystkie kształty uczuć Edyta Świętek
10. Grim t.I Pieczęć Ognia Gesa Schwartz
11. Numer telefonu Anna Kucharska
12. Pina, zrób coś Maciejka Mazan
13. Ja, kochanka Karolina Wilczyńska
14. Dama z fontanny Danuta Korolewicz
15. Miłość w spadku Agnieszka Rusin
16. Ostatnią kartą jest Śmierć Anna Klejzerowicz
17. Wyszedł z domu i nie wrócił Iwona Mejza
18. Najdroższa tom II cyklu Marzyciele David i Leigh Eddings
19. Pałacyk za mostem Halina Kowalczuk
20. Cappuccino z cynamonem Edyta Świętek
21. Notatki o skandalu Zoë Heller
22. Nieszczęścia chodz…

Łączna liczba wyświetleń